Cu entuziasm și multă curiozitate, așa au intrat în Muzeul de Artă Populară Constanța, ieri, două clase a IV-a de elevi ai Liceului Teoretic ”Lucian Blaga” din Constanța.
”Copiii au aflat poveștile pieselor din muzeu, ce compun expoziția permanentă ”Arta populară din România”, expoziția temporară „Cojocăritul- meșteșug și artă”, precum și expoziția „Portul popular tradițional reflectat în filatelia și medalistica românească (1906 – 1946)”, ce cuprinde timbre și medalii ale colecționarului Georgian Anghel”, susțin reprezentanții Muzeului de Artă Populară.
A.V.



























