Eugen Aglițoiu a încheiat 5 ani și câteva luni de activitate în funcția de manager al Spitalului Medgidia, ani de muncă grea, dar minunată alături de cadrele medicale și alți câțiva oameni extraordinari.
„Deși am debutat în tranșee, sunt tare, tare onorat ca am fost într-o așa echipa. Nu sunteți perfecți, dar sunteți extraordinari și sunteți fantasticii mei din pandemie! Mulțumesc lui Dumnezeu că nu v-am pierdut pe vreunul dintre voi, că nu a ars nimic, nu a explodat ceva, nu știu cum aș fi dormit acum! Jur că am făcut tot ce am putut în interesul pacienților, al spitalului și al vostru. Să nu uitați niciodată că sunteți speciali și aveți foarte multe de oferit. Zilele următoare voi face o retrospectivă cu toate realizarile noastre. Oriunde mă va duce viața, rămâneți pe veci în sufletul meu!”,este mesajul managerului Eugen Aglițoiu pentru cadrele medicale din Medgidia.
A. V.




























A fost o onoare să lucrăm alături de dumneavoastră!!! Și cine știe, poate vom mai lucra….