• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
23 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Actualitate

EXCLUSIV Șofer UBER agresat și cu luneta spartă la mașină de către un taximetrist nervos

14 aprilie, 2021
in Actualitate
2
Șoferul s-a trezit că cineva i-a spart luneta mașinii

Șoferul s-a trezit că cineva i-a spart luneta mașinii

53
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Că taximetriștii constănțeni nu suportă gândul că cei de la UBER le fac concurență, nu mai este o noutate. Doar că acest conflict ”tacit”  dintre cele două categorii a devenit unul faptic, violent chiar. Un șofer UBER s-a ales cu luneta spartă la mașină, după ce un individ, care a recunoscut că e taximetrist, a devenit agresiv. Șoferul se deplasase la o comandă, în municipiul Constanța, însă la locul de întâlnire cu clienții, un bărbat i-a deschis ușa și a încercat să-l tragă afară din mașină, după care s-a dus în spatele mașinii și i-a spart luneta cu un obiect. De precizat că același autoturism este folosit și de Uber, și de Bolt.

Șoferul autoturismului, care a preferat să nu-i divulgăm numele, ne-a declarat că marți noapte, ușor trecut de miezul nopții, a primit o solicitare pe strada Fundătura 1 Mai, în zona Centrului de scafandri din Constanța. În momentul în care a ajuns la fața locului, a observat un grup de persoane care așteptau, iar unul dintre ei avea să-i provoace pagube materiale, pe lângă o sperietură zdravănă.

”Din grupul respectiv au venit două persoane și s-au urcat în mașină, apoi a venit un al treilea care era recalcitrant și probabil în stare de ebrietate, care mi-a deschis portiera ca să mă tragă afară. Cei doi au coborât pentru a-l liniști, s-au dus în spatele mașinii, iar la un moment dat am auzit cum mi-a spart luneta de la mașină, apoi a venit, din nou și mi-a deschis portiera. Am încercat să fug, atunci, pentru că m-am speriat, a fost o situație neașteptată. Numai că strada fiind înfundată, a trebuit să întorc, iar individul venea spre mine.  Am sunat la 112 și am cerut ajutorul Poliției. Am reușit să întorc și am trecut pe lângă cel care mi-a spart luneta. Am ajuns pe bulevardul 1 Mai, am oprit și am văzut un echipaj de la Rutieră”, a declarat, pentru Focus Press, șoferul în cauză.

Tot el ne-a precizat că cei doi polițiști de la Rutieră au dat dovadă de profesionalism și multă amabilitate. După ce le-a povestit ce și cum, polițiștii s-au dus pe jos spre locul indicat, de unde s-au întors cu mai multe persoane, printre care și individul agresiv. Între timp, a apărut și un echipaj al Secției 5 Poliție.

”Cei doi tipi care m-au chemat la comandă mi-au spus că nu se așteptau ca prietenul lor să reacționeze așa. Inițial ei nu au recunoscut că se cunosc între ei, dar până la urmă au recunoscut. Luat la întrebări de polițiști, el (agresorul-n.r.) a recunoscut că este taximetrist și că din cauza noastră nu se mai descurcă cu banii”, ne-a mai declarat șoferul păgubit.

După ce li s-au luat datele tuturor celor prezenți, șoferul a semnat un proces-verbal precum că a luat la cunoștință faptul că are la dispoziție o perioadă de timp pentru a formula plângere penală.

Drept urmare, miercuri, 14 aprilie, bărbatul s-a deplasat la Secția 5 Poliție pentru a formula plângere împotriva celui care i-a avariat mașina.

UPDATE – Ce spun reprezentanții IPJ Constanța

”În cursul zilei de astăzi, în jurul orei 00.40, polițiști din cadrul Secției 5 au fost sesizați, prin apel 112, de către un bărbat, de 29 de ani (care desfășoară activități de transport persoane în regim de taxi), cu privire la faptul că o persoană ar fi spart luneta autoturismului, ca urmare a unui conflict spontan cu privire la portul măștii de protecție. În cauză, polițiștii au fost întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere”, transmit reprezentanții IPJ.

Daniel ALBU

Tags: bd 1 maiConstanţafocuspressplangere penalapolititstisofer batuttaximetrist
ShareTweetSend
Previous Post

Vlad Voiculescu, demis de premier. Dan Barna va fi ministrul interimar al sănătății

Next Post

Peste 4.000 de elevi au participat la prima probă din cadrul simulării a examenului de evaluare națională

Alte Stiri

foto arhivă: demolare parcare port aparținând lui Georgică Giurgiucanu
Actualitate

Decizie importantă în dosarul revendicării terenurilor retrocedate ilegal: poate fi cerută ștergerea falșilor proprietari, dar nu și intabularea

1 iulie, 2026
25
Actualitate

”Interlopul” Ion Matyaș, din Cobadin, a scăpat de condamnarea pentru abandon de familie – motivul e incredibil!

1 iulie, 2026
207
Poliția Năvodari
Actualitate

Evelin din Năvodari, care țipa la “gabori” că iau șpagă, s-a dus cu mama la audieri! Între timp, s-a apucat și de proxenetism

1 iulie, 2026
36
Actualitate

Teren din Constanța, scos la licitație în cadrul unei executări silite. Firma are legături de afaceri și cu Orlando Teodorescu

1 iulie, 2026
70
Justitie

Cristian Radu nu mai poate reveni la Primăria Mangalia. Urmează emiterea ordinului prefectului

30 iunie, 2026
367
Ultima Ora

Accident în județ: un șofer s-a urcat cu mașina pe sensul giratoriu

30 iunie, 2026
350
Actualitate

Vergil Chițac, despre dosarul în care șeful Poliției Locale este cercetat de DNA: „A fost o eroare a softului care a dus la anularea a 60 de amenzi”

30 iunie, 2026
750
Inecat la Techirghiol: Imagine de arhivă
Actualitate

UPDATE: Doi bărbați au fost scoși din apă: unul a fost transportat cu elicopterul la spital, celălalt a murit

30 iunie, 2026
435
Actualitate

DECIZIE SURPRIZĂ în cazul lui Cristian Radu de la Mangalia!

30 iunie, 2026
1.4k
Next Post

Peste 4.000 de elevi au participat la prima probă din cadrul simulării a examenului de evaluare națională

Comentarii 2

  1. Horia says:
    5 ani în urmă

    Comportament de tigan obosit nu suporta uberu pe tru ca nu mai exista negocierea ” vreau in otas de la frateli din fata 1 milion ” altfel nubse miscau de pe loc bagaleaj **** in ****** lor sa ii ia licenta si sa mearga unde vrea el

    Răspunde
  2. Bab says:
    5 ani în urmă

    Alo Domnu Chitac, amirale, faci ceva????? De asta orasul asta arata cum arata si este in situatia asta pentru ca nu ati luat masuri drastice si s-a permis ca toti neavenitii pensionarii si persoane cu cazier sa aiba posibilitatea sa fie taximetristi. Puneti mana si dati regulamentul ala odata.scoateti odata mizeriile din trafic.Lica Neagu, ce parere ai mnezeii tai de mare lider al taximetristilor care esti.vreti razboi?vreti sa ne omoram pe strazi?DIN CAUZA OAMENILOR CA ASTIA VA MERITATI SOARTA. Pt baiatu de la uber: nu te lasa.baga l in faliment pe ghertoi.sa iti plateasca cat nu face.

    Răspunde

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

VIDEO. Prof. Claudia Portase, bilanț după primele luni la conducerea ISJ Constanța: „Comunicarea și dialogul sunt esențiale”

1 iulie, 2026
Ioana Petcu, director Vraja Mării by the Sea

VIDEO. Tinerețe fără bătrânețe: terapie intravenoasă cu glutation la Vraja Mării by The Sea

1 iulie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.