Polițiști din cadrul Secției 2 Poliție au desfășurat, în noaptea de luni, 22 august spre marți, 23 august a.c., activități pentru prevenirea și combaterea faptelor de proxenetism, prostituție și ordine publică.
Astfel, au fost legitimate peste 30 de persoane.
În urma activităților, polițiștii au aplicat 17 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 10.000 de lei, toate la Legea 61/1991.
L.M.



























