Colonelul Gheorghe Chiriac, cel care a fost șeful politiei municipiului Tulcea din anul 1993 până în anul 2001 a contactat virusul SARS COV-2 și a pierdut lupta cu acesta.
Fostul comandant al poliției tulcene a decedat în dimineața de 23 martie în Spitalul Județean Tulcea, unde era internat în stare gravă cu COVID-19.



























