Necazurile se țin lanț de fostul ministru al mediului de afaceri, Ilan Laufer. La aproape 6 ani de când a fiost implicat îtr-un accident de pe Autostrada A2, politicianul a fost izbit în plin de mașina condusă de o șoferiță. Se pare că politicianul este implicat în accidente rutiere din 3 în 3 ani.
Ilan Laufer se plimba cu gemenii săi pe o trotinetă, când a fost acroșat de o mașină, incident care a avut loc marți, 17 martie, înainte de ora 9:00, când fostul ministru pentru Mediul de afaceri venea pe strada MIrcea Văcărescu împreună cu cei doi copii.
În momentul în care a ajuns să traverseze o trecere de pietoni, o mașină care intra, pe strada menționată i-a surprins și i-a lovit. Ilan Laufer a fost lovit la cap, iar copiii săi au căzut pe asfalt. Din fericire, rănile nu au fost grave.
Același politician a mai fost victima unui accident care s-a produs în municipiul Câmpina.
D.A.
Citește și:




























