Comisarii Gărzii Naționale de Mediu Constanța au realizat un control la o stație de betoane din localitatea Corbu, pentru verificarea unei petiții adresată instituției.
În urma verificărilor, comisarii au constatat că societatea desfășoară activitate de fabricare a betonului fără să dețină autorizație de mediu, încălcând-se prevederile OUG 195/2005 privind protecția mediului.
Prin urmare, comisarii au aplicat două sanctiuni contravenționale, constând în amendă de 60.000 lei și sancțiune complementară de suspendare a activității până la intrarea în legalitate.
C.S.





























