• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
24 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Actualitate Imobiliare Auto

FOTO. Lucrările la complexul Energia Residence 3, ce va cuprinde și o grădiniță, în plină desfășurare: confort la prețuri accesibile

28 februarie, 2024
in Imobiliare Auto
0
376
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Proiectul Energia Residence 3 prinde contur cu fiecare zi ce trece, iar cel mai complex ansamblu rezidențial va fi finalizat la termen, la fel ca primele două etape. Vânzările pentru primul din cele șase blocuri din cadrul Energia Residence 3 au demarat în luna ianuarie a.c. Cei ce vor alege să locuiască în această zonă aflată în plină dezvoltare, se vor bucura de toate facilitățile: cpmplexul va dispune de grădiniță, parc și spații comerciale.

Primele două etape au fost deja finalizate, foarte mulți dintre cumpărători, în mare parte tineri. Prin urmare, acest proiect ambițios, complex și foarte modern va avea în componența sa o grădiniță. Viitoarea unitate de învățământ din incintă va avea o suprafață construită de 530 mp.

Precizăm faptul că ansamblul rezidențial Energia Residence 3 va cuprinde șase blocuri dintre care cinci vor avea spații comerciale la parter, iar cel de-al șaselea va avea compartimentare diferită față de primele.

Ca și celelalte, proiectul se va realiza în etape, iar acum lucrările sunt în desfășurare la primele două blocuri care vor avea în total 170 de apartamente: primul bloc cuprinde 90 de apartamente, două spații comerciale la parter și o grădiniță, iar cel de-al doilea bloc va avea 80 de apartamente și două spații comerciale.

Complexul rezidențial este dezvoltat de către Country Estate SRL. Firma este administrată de un investitor cu peste 10 ani de experiență în domeniul dezvoltării imobiliare, având numeroase proiecte finalizate și în desfășurare.

  • un apartament cu 2 camere – tip 1, ce are o suprafata totala de 67,21 mp- pretul acestuia porneste de la 87 000 euro cu T.V.A. inclus.
  • un apartament tip 2 cu 3 camere disponibil la etajele 2-10- prețul acestuia pornește de la 113 000 euro cu T.V.A. inclus.
  • apartament cu 3 camere, tip 7, cu o suprafata totala de 97,16 mp, disponibil la etajele 2-10- prețul acestuia pornește de la 122 000 euro cu T.V.A.

Se poate și în rate

  • Apartamentele pot fi cumpărat și prin credit bancar, dar și prin credit pe care îl puteți obține direct de la dezvoltator, pe o perioadă de maximum trei ani.

Energia Residence 3, vinde apartamentele la cheie.

• Fațada ventilată cu fibrociment

• Tencuială, glet de finisaj, vopsea lavabilă albă

• Instalație electrică completă (doze, prize și întrerupatoare în fiecare camera), interfon

• Centrală termică individuală și calorifere

• Gresie și faianță în baie, bucătărie, hol și balcon; clientul are posibilitatea să își aleagă modelul dorit dintr-o gamă atent selectionată de modele

• Parchet laminat în dormitoare și living cu posibilitatea alegerii modelului dorit

• Baie echipată cu instalații și obiecte sanitare

• Tamplărie P.V.C.

• Câte două unități de lift pe fiecare scară.

Loredana MIHAI

Tags: energia residenceEnergia residence 3Focus Pressstiri
ShareTweetSend
Previous Post

Marius Voineag, șeful DNA, despre demisia procurorilor de la Constanța: ”Le mulțumesc pentru activitate”

Next Post

Atenție, șoferi: De mâine, se instituie noi sensuri unice în cartierul Tomis Nord

Alte Stiri

Actualitate

FOTO. Șantier lângă viitorul stadion „Gheorghe Hagi”! Panait ridică un bloc pe terenul unde administrația locală VISA parcare și spațiu verde

11 iulie, 2026
2.8k
Actualitate

Planuri SCHIMBATE RADICAL în cazul unei clădiri care atrage toate privirile. Investitorul pregătește transformarea: se dorea, inițial, o clinică medicală

11 iulie, 2026
1.9k
bulevardul Aurel Vlaicu
Actualitate

Alex Sim Sweet SRL investește la Constanța: hipermarket și clădire cu trei etaje pe bulevardul Aurel Vlaicu

10 iulie, 2026
1.5k
Actualitate

Bloc de 31 de milioane de euro vizavi de OCH. Legăturile dezvoltatorului cu Portul Tomis și familia lui Nicușor Constantinescu

9 iulie, 2026
2.5k
Actualitate

Proiect controversat în centrul Constanței, procese și dosarul Retrocedărilor. La mijloc: un investitor irlandez și mai multe morminte din perioada romană

7 iulie, 2026
4.9k
Actualitate

Casa Laskaridis, mai aproape de supraetajare. Arhitecții cer păstrarea identității clădirii istorice

4 iulie, 2026
960
Actualitate

Clădirea în care a funcționat o renumită sală de sport din Constanța SE VINDE! Se pot construi blocuri de 24 de etaje în locul ei?

2 iulie, 2026
3k
Adrian Istrate Scrădeanu, sursa foto: Facebook
Actualitate

Demolare mascată? Proiectul imobiliar din Peninsula Constanței al consulului onorific al Lituaniei a fost respins

2 iulie, 2026
1.9k
Actualitate

Teren din Constanța, scos la licitație în cadrul unei executări silite. Firma are legături de afaceri și cu Orlando Teodorovici

1 iulie, 2026
8.9k
Next Post
Foto cu rol ilustrativ

Atenție, șoferi: De mâine, se instituie noi sensuri unice în cartierul Tomis Nord

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

Sursa FOTO: Alexandra VASILE

Lutul prinde viață la Muzeul de Artă Populară. Încep înscrierile pentru atelierele de olărit

12 iulie, 2026
Zona Peninsulară

Constănțenii sunt invitați să descopere casele celebre ale orașului vechi

12 iulie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.