După depunerea jurământului militar de credință, doi viitori salvatori și-au cerut iubitele în căsătorie.
Momentul emoționant a avut loc la Școala de Pompieri Boldești și a fost trăit la maximă intensitate de către toți participanții.
Cererile în căsătorie au avut la bază un plan bine organizat, la care tot plutonul a contribuit.
„Este o zi deosebită pentru noi. Vom depune jurământul de credință Patriei! Sunt foarte emoționat”, „Ceremonialul este puțin mai lung, dar ne-am pregătit bine pentru el. Finalul este spectaculos”, au spus cei doi viitori pompieri.
„Felicitări, dragi colegi! Vă dorim casă de piatră și o carieră încununată cu multe realizări!”, au transmis reprezentanții Inspectoratului General pentru Situații de Urgență.
V.I.

































