HARTA JUDEŢULUI CONSTANŢA: iată lista cu noii primari, după alegeri

0
5185
Județul Constanța

Harta judeţului Constanţa, după alegerile locale, indică faptul că toate cele 3 municipii din judeţ – Constanţa, Mangalia, Medgidia – s-au colorat în galben. PNL rămâne la conducere şi în oraşele Eforie, Techirghiol, Cernavodă; tot PNL bifează şi oraşul Murfatlar, în timp ce PSD îşi păstrează oraşul Năvodari.

Iată lista primarilor din localitățile județului Constanța, în urma alegerilor locale 2020, este următoarea:

Constanța – Vergil Chițac (PNL)

Mangalia – Cristian Radu (PNL)

Medgidia – Valentin Vrabie (PNL)

Cernavodă – Liviu Negoiță (PNL)

Eforie – Robert Șerban (PNL)

Hârșova – Viorel Ionescu (PNL)

Murfatlar – George Cojocaru (PNL)

Năvodari – Florin Chelaru (PSD)

Negru Vodă – Petre Urziceanu (PNL)

Ovidiu – George Scupra (PNL)

Techirgiol – Iulian Soceanu (PNL)

23 August – Mugur Viorel Mitrana (PNL)

Adamclisi – Cicilia Șerbănescu (PNL)

Agigea – Cristian Cîrjaliu (PSD)

Albești – Gheorghe Moldovan (PNL)

Aliman – George Nicola (PNL)

Amzacea – Romică Stan (PSD)

Băneasa – Paul Coliș (PSD)

Bărăganu – Magdalena Neague (PSD)

Castelu – Nicolae Anghel (PMP)

Cerchezu – Ștefan Chelaru (PSD)

Chirnogeni – Gheorghe Manta (PSD)

Ciobanu – Tudorel Gurgu (PSD)

Ciocîrlia – Ionuț Șerbu (PNL)

Cobadin – Cristian Telehoi (PSD)

Cogealac – Cati Hristu (PSD)

Comana – Ion Adam (PNL)

Corbu – Vasile Lumînare (PMP)

Costinești – Dumitru Jeanu (PMP)

Crucea – Iulian Tudorache (PNL)

Cumpăna – Mariana Gâju (PSD)

Cuza Vodă – Viorel Dulgheriu (PNL)

Deleni – Dan Marian (PSD)

Dobromir – Visel Iusein (PSD)

Dumbrăveni – Eugen Iliescu (PSD)

Fântânele – Adrian Roșu (PNL)

Gârliciu – Anica Tufa (ADER)

Ghindărești – Vasile Simion (PNL)

Grădina – Gabriela Iacobici (PSD)

Horia – Nicu Ioniță (PNL)

Independența – Cristea Gâscan (PSD)

Ion Corvin – Tudorița Floros (PNL)

Istria – Mihai Ionescu (PSD)

Limanu – Daniel Georgescu (PSD)

Lipnița – Nicolae Florin Dinu (PNL)

Lumina – Dumitru Chiru (PSD)

Mereni – Dumitru Guriță (PNL)

Mihai Viteazu – Gheorghe Grameni (PNL)

Mihail Kogălniceanu – Ancuța Belu (PNL)

Mircea Vodă – George Ionașcu (PSD)

Nicolae Bălcescu – Dumitru Timofte (PSD)

Oltina – Ștefania Cealera (PSD)

Ostrov – Niculae Dragomir (PSD)

Pantelimon – Costel Armășescu (PNL)

Pecineaga – Niculae Stan (PSD)

Peștera – Nicoleta Vrabie (independent)

Poarta Albă – Vasile Delicoti (PNL)

Rasova – Mihalache Neamțu (PNL)

Saligny – Ion Beiu (PSD)

Saraiu – Dorinela Irimia (PSD)

Săcele – Ion Oprea (PNL)

Seimeni – Mitică Șerban (PSD)

Siliștea – Mihai Soare (PSD)

Tîrgușor – Mădălina Negru (PSD)

Topalu – Constantin Baltă (PSD)

Topraisar – Gheorghe Stelian (PSD)

Tortoman – Lucian Chitic (PSD)

Tuzla – Reșit Taner (PSD)

Valu lui Traian – Florin Mitroi (PNL)

Vulturu – Eugen Berbec (PSD)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.