HDCS a acces în Final Four-ul Cupei României

0
29

Handbal Club Dobrogea Sud a acces facil în Final Four-ul Cupei României, după ce a trecut în sferturile de finală, într-un meci disputat în această dimineață în Sala Rapid din București, de Politehnica Timișoara cu scorul de 29 la 24.

Practic meciul a sta în cumpănă doar în primele 15 minute (scor 6 la 5), apoi HDCS a apăsat pedala de accelerație, și cu Nistor și Ignat în mare formă, au rezolvat ecuația calificării până la pauză, scor 16 la 11.

În Final Four au mai ajuns CSM Bacău, după ce a învins Minaur Baia Mare cu 32-24 (16-9), Steaua, care a trimis acasă Potaissa Turda după 36-34 (21-19) și Dinamo București care a câştigat derby-ul cu CSM Bucureşti, scor 34-32 (18-14).

Sâmbătă, în Sala Polivalentă din Capitală, vor avea loc semifinalele Dinamo – CSM Bacău şi Steaua – HC Dobrogea Sud, iar duminică este programată finala.

Sursa foto: Facebook (HC Dobrogea Sud)