Horia Constantinescu nu rămâne indiferent la situația cu care luptă județul Constanța în aceste momente de plină pandemie de COVID-19. În acest sens, anunță pe pagina sa de facebook următorul mesaj:
De mâine începem dezinfectarea promisă! Sunt peste 100 de cereri la care vom ajunge!
Scări de bloc, spații comune și oriunde ne vom da seama că este nevoie!
Dacă vreți să vă implicați măcar în zona unde locuiți, trebuie doar să ne sunați, sau să ne scrieți la
0734774627
SANATATE MAXIMĂ TUTUROR!”.
Se va stropi cu o substanță pe baza de clor granulat și apă. De asemenea în ajutorul acestuia, în afară de echipa sa vor veni și voluntari pentru a ajunge la cele peste 100 de solicitări pe care Horia Constantinescu le-a primit în urma anunțului postat în mediul online.
L.M.



























