Faleza din Năvodari – Mamaia Nord a devenit, vineri seara, 26 iunie, neîncăpătoare. Localnici și turiști, la care se adaugă “rezidenții” ucraineni din zonă au ieșit la plimbare.
Avalanșa de oameni în nordul litoralului confirm estimările Asociației RESTO de zilele trecute.
“După ce m-am consultat cu Paradis Vacanțe de Vis si șu Litoralul Românesc, datele sunt următoarele: weekkend-ul trecut am avut cel mai mare grad de ocupare de până acum, iar la acest moment, în timpul săptămânii, per total, în întreg litoralul estimăm 60% grad de ocupare. Pentru acest weekend, deja ne așteptăm la 75-80% și de aici mergem, stabil și sigur, spre creștere”, preciza, acum câteva zile, Corina Marin, reprezentant RESTO.
“N-am mai văzut atât de multă lume la plimbare pe faleză, până acum”, ne-a declarat, vineri seara, un năvodărean.
A.C.

































