Mai multe echipaje de pompieri și SMURD au fost mobilizate, în jurul orei 13;45, în municipiul Constanța, în urma unui apel 112.
Potrivit informațiilor, podul unei case de pe strada Năvalnicului nr. 2 a luat foc.
Au intervenit trei echipaje de stingere, un echipaj de descarcerare și un echipaj SMURD de la Detașamentul Fripis.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență, a fost afectată o suprafață de circa 10 metri pătrați.
D.A.


























