Înfrângere la limită pentru CS Medgidia

0
39

CS Medgidia a încheiat turneul de la Voluntari cu o înfrângere la limită, scor 2 la 3, chiar în fața echipei gazdă.

În jocul fetelor antrenate de Florin Voinea și Radu Began s-a simțit efortul din jocul cu Lugoj și pauza forțată de focarul de Covid-19, care a perturbat programul normal de pregătire.

Gazdele au deschis repede scorul pe tabelă, după 25 la 20. Setul doi a fost încins și adjudecat de CSO Voluntari pe final, scor 28 la 26.

Medgidia a reintrat în joc și a reușit o revenire de senzație după două seturi în care experiența echipei dobrogene și-a spus din plin cuvântul, 22 la 25 și respectiv 23 la 25.

În setul decisiv s-a terminat însă benzina pentru CS Medgidia, iar Voluntariul a profitat pentru a închide partida, după 15-9.

În clasament, echipa din judeţul Constanţa ocupă locul patru, cu 32 de puncte, după 11 victorii şi şase eşecuri în 17 partide disputate.