De nedescris! Proprietarii magazinelor dintr-un mall din Malaezia sunt absolut oripilați. Întreaga marfă a fost cuprinsă de mucegai. Explicația? După decretarea stării de urgență pe data de 18 martie când toate centrele comerciale au fost închise, funcționarea aerului condiționat a fost oprită. Cum magazinul afectat comercializa produse din piele naturală, lipsa aerisirii a afectat marfa de pe rafturi. La apariția și evoluția mucegaiului a participat și umiditatea crescută din regiune.
Purtătorul de cuvânt al mall-ului a delarat că toate articolele degradate au fost scoase din magazine. Angajații au pus mărfurile mucegăite în saci și au dezinfectat toate spațiile, scrie gandul.ro
„Luăm foarte în serios curățarea și dezinfectarea magazinelor noastre pentru a asigura un mediu sigur pentru clienții noștri”, a menționat purtătorul de cuvânt.
L.M.



























