• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
25 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Politica Administratie

Mihai Lupu despre Festivalul Naţional de Muzică Uşoară Mamaia: „Sunt foarte încântat de ce va urma și aștept cu nerăbdare acest sfârșit de săptămână”

21 august, 2023
in Administratie
1
15
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Festivalul Naţional de Muzică Uşoară Mamaia revine după 11 ani de absență, cu o ediție aniversară, anul acesta împlinindu-se 60 de ani de la prima ediție. O echipă de profesioniști, de oameni implicați și hotărâți să redea strălucirea acestui show grandios și emblematic pentru Constanța și România, pun la punct ultimele detalii organizatorice, chiar în aceste momente.

Președintele Consiliul Județean, Mihai Lupu, a mers în Piațeta Perla pentru a vedea cum sunt puse la punct ultimele detalii.

”Sunt foarte încântat de ce va urma și aștept cu nerăbdare acest sfârșit de săptămână. În egală măsură, mi-aș fi dorit ca acest eveniment să se desfășoare în locul care a schimbat destine și a lansat cele mai îndrăgite voci ale muzicii românești. Nu este niciun secret pentru nimeni că Teatrul de Vară din Mamaia a fost lăsat prea mult timp în paragină, la fel cum, sper, că este binecunoscut tuturor, faptul că pentru reabilitarea acestui obiectiv am început demersurile în urmă cu mai bine de opt luni de zile. Până în prezent, a fost achiziționată documentația de avizare a lucrărilor, fiind realizată expertiza tehnică și de teren, iar la acest moment este în plină derulare procedura de achiziție a serviciilor de proiectare și execuție, termenul inițial de depunere a ofertelor, respectiv 24 august, fiind prelungit cu 15 zile. Este firesc ca un asemenea eveniment să își urmeze cursul, iar birocrația și blocajele administrative să nu influențeze acest lucru. Așadar, vă aștept pe toți, în perioada 25-27 august, în Piațeta Perla din stațiunea Mamaia, să vă bucurați de aceste trei zile minunate, cu promisiunea ca în viitorul apropiat, să readucem acest important eveniment acolo unde îi este locul, în topul evenimentelor muzicale și pe scena care a emoționat publicul și a creat cele mai frumoase clipe, ani și ani la rând”, a precizat Mihai Lupu.

Reamintim modalitatea de achiziționare a biletelor, respectiv, de pe platforma de vânzare în sistem online: festivalmamaia.cinemagia.ro sau direct la casierie, la următoarea adresă: Bulevardul Ferdinand nr. 56. Program casierie: 10 august -24 august: 13:00-20:00; 25 august -27 august: 12:00-18:00.

Tarifele biletelor sunt următoarele:

Bilet întreg: 28 lei/zi;

Bilet copii/elevi/studenți: 7 lei;

Bilet pentru o zi pensionari: 14 lei.

Nu se emit abonamente pe durata celor trei zile de festival.

Potrivit regulamentului de desfășurare a Festivalului Național de Muzică Ușoară „Mamaia” 2023, accesul la festival se va face prin scanarea biletului la porțile de acces în locație (Piațeta Perla din stațiunea Mamaia), fie printat, fie în format electronic, de pe dispozitivele mobile.

Festivalul este organizat de Centrul Cultural Județean “Teodor T. Burada”, în parteneriat cu Consiliul Județean Constanța și Primăria Municipiului Constanța.

M.G.

Tags: festivalul de muzica usoara mamaiafestivalul mamaiafocuspressMihai LupuMihai Lupu presedintele CJC
ShareTweetSend
Previous Post

A început montarea noilor lămpi de iluminat, în comuna Tuzla

Next Post

Rusia avertizează că donarea de avioane de luptă F-16 va escalada războiul cu Ucraina

Alte Stiri

Politica

Consiliul Județean Constanța, noi demersuri pentru reabilitarea Casei Bulgărești Canlia: valoare investiției ajunge la peste 17 milioane de lei

16 iulie, 2026
63
Cum va arăta noul stadion
Ultima Ora

Noul stadion al Constanței, tot mai aproape de șantier. Primarul anunță când începe construcția

15 iulie, 2026
164
Administratie

FOTO/VIDEO. Vom avea camere de supraveghere cu funcție de radar în oraș? Ce spune primarul Chițac

15 iulie, 2026
1.4k
Politica

EXCLUSIV. Cristian Radu face demersuri pentru anularea ordinului prefectului care l-a lăsat fără funcția de primar înainte de termen

15 iulie, 2026
337
Imagine cu rol ilustrativ - zona viitorului Bulevard Madrid
Administratie

Ce se întâmplă cu lucrările la Bulevardul Madrid: când încep de fapt?! Răspunsul lui Vergil Chițac

15 iulie, 2026
260
Societate

EȘEC! Investiție blocată: insulele ecologice din Constanța, montate de un an și încă nefuncționale

14 iulie, 2026
637
Administratie

VIDEO/FOTO. Pregătiri pentru sezonul rece la Cernavodă: se schimbă conductele de termoficare pe 14 străzi

14 iulie, 2026
399
Strada Ștefan cel Mare - imagine cu rol ilustrativ
Actualitate

REVOLUȚIE urbanistică în centrul Constanței: fără aparate de aer condiționat pe fațade, culori stridente și blocuri între casele de patrimoniu

13 iulie, 2026
5.8k
Ultima Ora

VIDEO. Liviu Negoiță, despre clubul sportiv al orașului: “Fiecare copil care vrea să se înscrie la oricare secție, are dreptul, este gratuit”

13 iulie, 2026
988
Next Post
AvionF16 Fighting Falcon al Forțelor Aeriene Române. FOTO Cătălin SCHIPOR

Rusia avertizează că donarea de avioane de luptă F-16 va escalada războiul cu Ucraina

Comentarii 1

  1. Vicky Victoria Badea says:
    3 ani în urmă

    Acest festival se transmite live și pe rețelele de Televiziune Naționale?

    Răspunde

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

Cum și când se șterg datoriile la stat. Ce trebuie să faci dacă primești o somație de la ANAF pentru o datorie mai veche de 5 ani

16 iulie, 2026

ATAC cibernetic la ANCPI. Sistemul de cadastru și carte funciară NU funcționează

16 iulie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.