• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
20 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Actualitate Justitie

Minoră dintr-un centru de plasament, anunțuri pe Publi24: „Ofer cele mai incitante momente“

2 iulie, 2024
in Justitie
0
Foto cu rol ilustrativ

Foto cu rol ilustrativ

4.8k
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

George Eduard Mihăilescu a fost condamnat la 2 ani de închisoare cu suspendare, pentru proxenetism, iar Cătălin Marian Iacoblev s-a ales cu 2 ani de închisoare în regim de detenție. Decizia a rămas definitivă la Curtea de Apel Constanța, pe 28.06.2024.

Audiat în cauză, un martor a declarat faptul că, în data de 26.03.2021, l-a cunoscut pe numitul Cătălin Marian Iacoblev, persoană care deţine un imobil tip P+1+M în județul Tulcea, perioadă în care a efectuat lucrări de amenajare interioară.

Martorul a indicat că, în perioada respectivă, a constatat că în imobil mai locuia o tânără de 17 ani, care provenea din oraşul Babadag, care practica prostituţia, în urma discuţiilor purtate cu fata reieşind că practica această activitate de aproximativ o lună, iar banii rezultaţi din prostituție ajungeau la lacoblev.

De asemenea, fata i-a relatat că cea mai mare sumă câştigată de ea într-o singură noapte a fost de aproximativ 2.000 de lei. A mai declarat că îşi racola clienţii prin intermediul anunțurilor publicate pe site-ului Publi24, la secţiunea Escorte, folosind mai multe numere de telefon.

Efectuându-se verificări pe site-ul www.Publi24.ro, la secţiunea Escorte, organele judiciare au identificat un anunţ prin care o persoană de sex feminin oferea servicii sexuale contra cost, iar acesta având următorul conţinut: „Sunt o domnişoară drăguţă, ofer cele mai incitante momente doar domnilor generoşi şi serioşi! Discreţia şi seriozitatea mă caracterizează, lucru pe care îl aştept şi din partea ta. Sună-mă pentru detalii“.

În urma activităţilor investigative efectuate de către organele judiciare, s-a stabilit faptul că persoana de sex feminin care practică prostituţia, activitate înlesnită de către numitul lacoblev, este o minoră de 17 ani la momentul respectiv, care provenea dintr-un centru de plasament.

În cauză au avut loc interceptări din care a rezultat că George Eduard Mihăilescu și Cătălin Marian Iacoblev au înlesnit activitatea de prostituție a minorei.

Declarația minorei

Fiind audiată în calitate de persoană vătămată, minora a declarat următoarele: „La începutul anului 2021, mai precis în luna februarie, întrucât nu aveam unde locui şi nu aveam surse de venit, am mers să locuiesc în gazdă, la o casă tip vilă care era în construcție şi care aparţine numitului lacoblev, pe care l-am cunoscut printr-un fost coleg de la centrul de plasament. M-am înţeles cu acesta să îi plătesc chirie suma de 800 de lei pe lună, însă nu am încheiat un contract de închiriere cu el. Fac precizarea că, începând cu vârsta de 12 ani, eu am fost încredinţată la centre de plasament aparţinând Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului.

La aproximativ o săptămână de la momentul în care m-am mutat, în timp ce stăteam lângă el în casă, am fost sunată de un client care mi-a solicitat sa merg să întreţin relaţii sexuale contra cost cu el. Întrucât nu aveam surse de venit, începusem să întreţin relaţii sexuale cu diverşi bărbaţi contra cost, clienţi pe care îi găseam întâmplător. Precizez, de asemenea, că la acel moment nu întreţineam relaţii sexuale contra cost în fiecare zi, ci doar ocazional, când aveam nevoie de bani. Fiind lângă mine, a auzit discuţia cu clientul şi m-a certat că nu ar fi trebuit să mă ascund de el, referindu-se la activitatea mea, pentru că el, oricum, şi-a dat seama ce fac şi din ce mă întreţin. În acest context, i-am propus să aibă grijă de mine, în sensul că dacă trebuia să am client şi aveam probleme cu acesta, ar fi trebuit să intervină să mă protejeze, adică sa fie peştele meu. Știa ce vârstă am, pentru că i-am comunicat eu acest aspect şi, chiar la un moment dat, i-am dat buletinul meu, pentru că eu riscam să îl pierd. Acesta a fost de acord, astfel că, începând cu luna februarie 2021, am început să mă prostituez, iar sumele de bani pe care le produceam i le dădeam lui. Acesta nu îmi mai dădea bani de mâncare sau de haine, aceşti bani mi-i opream eu din sumele produse de mine. Apreciez că făceam pe zi aproximativ 1.500 de lei, iar noaptea produceam în medie 2.000 de lei, suma ce depindea de numărul de clienţi. În fapt, tariful meu era de 150 de lei o finalizare şi 250 de lei ora“, a spus fata.

Se pare că tot Iacoblev era cel care posta anunțurile pe publi24.ro, iar fata ajunsese să aibă 40 de clienți în cinci zile.

Ulterior, pe fir a intrat și George Eduard Mihăilescu, care l-a sunat pe Iacoblev și l-a întrebat dacă are vreo fată, pentru că are mai mulți clienți în Murighiol. Și așa a ajuns și el să o exploateze sexual.

Liliana BELCIUG

Tags: babadagcentru plasamentDGASPCescortafocuspressminoreMurighiolprostitutieproxenetipubli24stiriTulcea
ShareTweetSend
Previous Post

Hotărâre definitivă! Autogara Sud a revenit în circuitul transportului public de persoane

Next Post

Angajat al Gărzii de Coastă, în instanță pentru violență în familie: scandaluri și filmări distribuite colegilor

Alte Stiri

Actualitate

PRAF și PULBERE se alege de el! Disputa din jurul Șantierului Naval Mangalia ajunge la Curtea de Apel

31 iulie, 2026
41
Actualitate

PEDEPSE DEFINITIVE în DOSARUL MINORELOR exploatate la SĂCELE. Condamnări REDUSE!

31 iulie, 2026
68
Cătălin Apostol
Justitie

Fostul viceprimar din Cernavodă, Cătălin Apostol, SE AGAȚĂ de funcție! Ajunge la Curtea de Apel cu solicitarea de repunere pe post

31 iulie, 2026
44
GRUPAREA KM 4-5, la instanță
Actualitate

Unul dintre interlopii din Km 4-5 a scăpat de arest. Despre cine este vorba

30 iulie, 2026
4.3k
Actualitate

CARACATIȚA CORUPȚIEI controlată de procurorii Niță-Ștefan: Percheziții la doi CUNOSCUȚI AFACERIȘTI. Legături în imobiliare și plaje!

30 iulie, 2026
5k
Justitie

EXCLUSIV! Laurențiu Aspru, fostul preot care a omorât o minoră în Mamaia, este GRAV bolnav! A fost ELIBERAT!

30 iulie, 2026
2.5k
Justitie

Exproprierile pentru extinderea Spitalului Județean Constanța, CONTESTATE în instanță de proprietari

30 iulie, 2026
993
Matei Morărescu
Actualitate

Iată când se va JUDECA APELUL în cazul tânărului care și-a UCIS MAMA, în Poarta 6, cu mai multe LOVITURI de CUȚIT

30 iulie, 2026
245
Justitie

Victorie pentru Felicia Ovanesian. Primarul Chițac, obligat să-i prezinte auditurile interne și rapoartele controalelor de la CSM, CT Bus și Confort Urban

29 iulie, 2026
10.8k
Next Post
Foto cu rol ilustrativ

Angajat al Gărzii de Coastă, în instanță pentru violență în familie: scandaluri și filmări distribuite colegilor

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

Bogdan Nicolae Grădinaru, asociatul majoritar al Opal Construct, FOTO:  Lucian Visa

Un cunoscut afacerist condamnat penal, contract de peste 4 milioane de lei cu ANR

31 iulie, 2026
Dr. Constantin Băjenaru

VIDEO. Dr. Constantin Băjenaru: „Tomisul încă ascunde comori”. De la Edificiul Roman cu Mozaic la hipogeul unic din Dobrogea și termele care pot schimba fața Constanței

31 iulie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.