• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
15 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Ultima Ora

Niciun caz de COVID-19 în județul Constanța, în ultimele 24 de ore

8 iulie, 2021
in Ultima Ora
0
Testare COVID-19. FOTO Cătălin SCHIPOR

Testare COVID-19. FOTO Cătălin SCHIPOR

4
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Până astăzi, 8 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.081.120 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 1.045.351 de pacienți au fost declarați vindecați. 

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 30 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2127500,02
2.Arad2368000,03
3.Argeș2747230,05
4.Bacău2608910,04
5.Bihor2928600,01
6.Bistrița-Năsăud1188210,02
7.Botoșani1419000,02
8.Brașov4368700,02
9.Brăila1329900,01
10.Buzău1258500
11.Caraș-Severin1149110,03
12.Călărași1006100
13.Cluj5762060,05
14.Constanța4295900,01
15.Covasna855700
16.Dâmbovița2250500,01
17.Dolj2669710,06
18.Galați2766410,03
19.Giurgiu1102900,04
20.Gorj921500,01
21.Harghita828700,01
22.Hunedoara2287200
23.Ialomița1079300,01
24.Iași4243630,03
25.Ilfov4514010,07
26.Maramureș2041600,03
27.Mehedinți833900,01
28.Mureș2398310,03
29.Neamț1898820,04
30.Olt1462700,03
31.Prahova3546640,10
32.Satu Mare1300900,04
33.Sălaj1095000,02
34.Sibiu26512-1**0,02
35.Suceava2422400,02
36.Teleorman1372000,01
37.Timiș54366-1**0,04
38.Tulcea844000,01
39.Vaslui1599400,01
40.Vâlcea1644700,03
41.Vrancea1069300
42.Mun. București18374560,04
43.Cazuri noi nealocate pe județe

430*
1
TOTAL1.081.12030

*Referitor la „cazurile noi nealocate pe județe”, facem precizarea că numărul acestora este determinat de modificările aduse platformei electronice prin care sunt raportate și centralizate rezultatele testelor pentru noul coronavirus. Astfel, conform noii metodologii, centrele de testare introduc în mod direct rezultatele testelor realizate, urmând ca de la nivelul Direcțiilor de Sănătate Publică să fie realizată ancheta epidemiologică și atribuite cazurile pozitive județului/localității de care aparțin persoanele infectate.

Tags: buletin covidcazuri covid constantacazuri noi covidCOVID - 19stiri despre covid
ShareTweetSend
Previous Post

Amendă pentru un tulcean care și-a lăsat câinele să agonizeze după un accident rutier

Next Post

Incidența 0 în aproape toate localitățile constănțene

Alte Stiri

Politica

Grindeanu calcă pe urmele lui Nicușor Dan: a promis că nu mărește taxele în 2027

28 octombrie, 2026
28
Ultima Ora

Zece navigatori sirieni, abandonați în Portul Constanța: salarii neplătite de șase luni și doi marinari au nevoie urgentă de îngrijiri medicale

27 octombrie, 2026
112
Foto arhivă
Ultima Ora

România câștigă teren la Bruxelles! Reușită pentru agricultura românească

27 octombrie, 2026
45
Ultima Ora

Covasna: Nouă din cei 86 de urși alocați prin cota de prevenție au fost recoltați

27 octombrie, 2026
57
Ultima Ora

Compania aeriană care va introduce internet la bordul avioanelor, prin Starlink. Serviciul ar urma să fie disponibil din 2027

27 octombrie, 2026
31
Sursă foto: Facebook
Ultima Ora

Semnal de alarmă pentru fermierii români: Exporturile de lactate ale UE cresc, dar surplusul de lapte persistă. Ce riscă România

27 octombrie, 2026
26
Sursa foto: @VaticanReportIt
Ultima Ora

Diagnosticul de cancer pulmonar al Papei Leon al XIV-lea „schimbă puțin regulile jocului”

27 octombrie, 2026
46
Ultima Ora

Un apel telefonic, 90 de minute de discuții și o singură concluzie. Vladimir Putin are o cerință și nu va renunță la ea

27 octombrie, 2026
91
sursa foto: Facebook
Ultima Ora

Proiect major în Justiție: Se înființează Agenția Națională pentru Protecția Victimelor

27 octombrie, 2026
36
Next Post
sursa foto: Digi24.ro

Incidența 0 în aproape toate localitățile constănțene

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

Sursa foto: acasa.ro

EXCLUSIV. O ANCHETĂ care va zdruncina școlile de șoferi din Constanța: ACUZAȚII de FALS în fișele cursanților

28 octombrie, 2026

Judecătorii au decis că aleșii locali din Constanța și-au depășit atribuțiile când au stabilit condiții speciale de muncă pentru polițiștii locali

28 octombrie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.