Câştigătoarea premiului de categoria I la tragerea Loto 6/49 din 12 decembrie şi-a ridicat câştigul.
„Dragi jucători, vă rog să jucaţi căci sigur o să câştigaţi. Aşa am jucat şi eu şi am câştigat, cu încredere„, este mesajul pe care câştigătoarea îl transmite jucătorilor la loto
În cursul zilei de astăzi, 16 decembrie, s-a prezentat la sediul central al Loteriei Române câştigătoarea premiului de categoria I, în valoare de 519.397,36 lei (peste 100.000 de euro), care a fost obţinut la tragerea Loto 6/49 din 12.12.2024.
Câştigătoarea este o pensionara din Bucureşti şi joacă ocazional la loto de foarte mulţi ani. A aflat vestea că a câştigat premiul cel mare urmărind în direct, ca de fiecare dată, tragerile loto. Numerele care i-au purtat noroc au semnificaţie personală. Jucătoarea ne-a mai declarat că, de-a lungul anilor, a mai câştigat la loto premii mai mici, inclusiv la loz, şi că s-a simţit mereu un om norocos.
Când şi-a dat seama că este câştigătoarea marelui premiu la loto, primul gând, ca mamă, a fost la copii: „Astă e darul meu de Crăciun pentru copii”.
Biletul norocos a fost jucat la agenţia 74-100 din Bucureşti, Sectorul 4 şi a fost completat cu trei variante simple la Loto 6/49 şi o variantă la Noroc, preţul biletului fiind de 24,50 lei.
Câştigătoarea nu a dorit să-şi facă publică identitatea.
A.V.



























