În jurul orei 18.00 pe DN 41, o persoană de sex feminin care conducea un autoturism înmatriculat în județul Călărași a intrat în coliziune cu un copac de pe marginea drumului, din accident rezultând vătămarea acesteia.
La fața locului s-au deplasat un echipaj de descarcerare și un echipaj de prim ajutor SMURD din cadrul Detaşamentului de pompieri Oltenița a ISU Călărași, dar și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean, stația Oltenița. La ajungerea forțelor de intervenție la fața locului, victima prezenta un traumatism cranio-facial și mai multe excoriații. Aceasta a primit îngrijiri din partea paramedicilor SMURD și a echipajului SAJ și a fost transportată de urgență la Spitalul Municipal Oltenița.
C.S:



























