La data de 26 septembrie a.c., în jurul orei 23.30, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 1 au identificat o tânără, de 18 ani, care a condus un autoturism pe bulevardul Ferdinand din municipiul Constanța, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În aceleași condiții a fost surprins, a doua zi, pe 27 septembrie, un tânăr, tot de 18 ani, din Ovidiu. Acesta a fost surprins., în jurul orei 7.15, de polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră, în timp ce conducea un motociclu pe DN 2A, în orașul Ovidiu, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În ambele cauze polițiștii au deschis dosare penale.
D.A.




























Se înmulțesc cei care circulă fără sau cu permisul suspendat . In afară măsurilor penale vehiculul ar trebui confiscat . Să te urci la volan fara să urmezi școala de șoferi, fără să obții permisul de conducere consider că este un atentat la viața și siguranța tuturor participanților la trafic. Infractorii nu se vor speria de actualele masuri . Dacă infractoarea este la prima abatere va primi o amendă consistență și cel mult o pedeapsă cu suspendare .