Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Dobrogea a fost solicitat să intervină sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orei 8.20, în zona ghiolului din Sibioara.
Conform primelor informații este vorba despre o persoană înecată, fiind vorba despre un bărbat de aproximativ 50 de ani.
La fața locului s-au deplasat și cadrele medicale, dar și echipaje ale poliției, pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care a avut loc evenimentul.
UPDATE. Bărbatul a fost scos la mal de către pompierii de pe autospeciala de stingere de la punctul temporar de stingere Ovidiu.
Din nefericire, în ciuda manevrelor de resuscitare, acesta a fost declarat decedat.
L.M.



























