O persoană care s-a avânturat în valuri s-a înecat și a fost scoasă de către salvamarii din Mangalia pe mal, în stare de inconștiență. La fața locului intervin echipaje medicale.
Victima a fost preluată de către un echipaj medical și transportată la spital, cu puls, dar în stare de inconștiență.
„Un pacient în vârstă de 66 de ani din Sighisoara, accident prin submersie, a fost preluat de un echipaj SAJ C2 și a fost transportat la SPitalul Mangalia. Pacientul este în comă, ventilat mecanic și va fi transferat de elicopterul SMURD la Spitalul Județean Constanța“ au precizat reprezentanții SAJ Constanța.
C.S.



























