Peste 1000 de kg de deșeuri, colectate de pe raza comunei Corbu, în cadrul acțiunii de curățenie de primăvară. Primarul comunei, Vasile Lumînare, susține că, un mediu curat este esenţial pentru o viaţă sănătoasă. De aceea este nevoie, zi de zi, de mai multă atenţie dar şi responsabilitate din partea fiecăruia dintre noi pentru a respira aer curat.
Deșeurile au fost colectate separat şi transportate către staţia de sortare. Operatorul de salubritate şi beneficiarii ajutorului social pe raza comunei au dat dovadă de determinare şi responsabilitate în cadrul acestei mobilizări.
”Menținerea curată și primitoare a comunei noastre este o datorie civică, morală dar și o obligație legală, iar implicarea fiecăruia dintre noi este foarte importantă. Mulțumim locuitorilor sau vizitatorilor care vor păstra curățenia, pentru a respecta efortul colegilor noștri dar și pentru bucuria de a avea un mediu curat și primitor”, a precizat primarul.
M.G.



























