Polițiștii au fost sesizaţi duminică, 24 septembrie a.c., că o persoană necunoscută ar fi provocat distrugeri la anvelopele a peste 20 de autoturisme, parcate pe strada Șoseaua din Vii și pe străzile învecinate.
În mai puțin de 48 de ore de la comiterea faptei, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 5 Poliție au identificat persoana bănuită ca fiind un minor, de 15 ani.
Cercetările în acest caz continuă, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere.
V.I.
Citește și:



























