Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o acțiune pentru verificarea legalității deținerii unor categorii de arme.
În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au verificat la domiciliu 6 deținători de arme și 5 persoane care au solicitat autorizație pentru prima armă letală. Totodată, a fost constatată o infracțiune și a fost ridicată o armă, în vederea indisponibilizării.
M.G.



























