În comuna Corbu se lucrează pentru amenajarea unui parc central. Zilele acestea s-a montat sistemul de irigații automatizat, a fost adăugat pământ vegetal și plantate flori și pe alocuri a fost montat și pavajul.
Primarul comunei, Vasile Lumânare, a fost de curând în zonă pentru a verifica stadiul lucrărilor.
”Am verificat stadiul amenajării noului parc! Încet, încet vom reuși să oferim în curând cetățenilor un spațiu verde, amenajat peisagistic cu alei, copaci, băncuțe, loc de joacă pentru copii și iluminat! Știm cu toții că fiecare parc sau spațiu verde amenajat reprezintă cu adevărat o investiție în generațiile viitoare, care au nevoie de cât mai mult verde și un mediu curat în comună”, a specificat primarul.
M.G.


























