La data de 16 septembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului Municipal de Siguranță Publică au desfășurat o acțiune pentru creșterea gradului de disciplină rutieră.
Astfel, au fost oprite, pentru control, aproximativ 30 de autoturisme.
În urma activităților desfășurate, au fost aplicate 19 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 15.000 de lei.
Totodată, au fost reținute, în vederea suspendării, 13 permise de conducere, dintre care 9 pentru neacordarea de prioritate pietonilor și 4 pentru neacordarea de prioritate vehicule.
De asemenea, a fost retras un certificat de înmatriculare.
L.B.



























