Marcel Ciolacu, preşedintele interimar al PSD, reacţionează la presupusa intenţie a Guvernului de a nu mai cere încuviinţarea prelungirii stării de alertă.
Iată ce a comentat Marcel Ciolacu pe Facebook: „Dovada că Guvenul Orban își bate joc de români! Parlamentul a fost doar INFORMAT asupra prelungirii stării de alertă, nu SESIZAT! Aceasta este modalitatea prin care eludează voința poporului, exprimată prin reprezentanții săi din Parlament. Este dovada clară că sunt interesați este doar să-și continue nestingheriți hoțiile. Domnule Prim-Ministru, soarta românilor nu poate fi jucată la păcănele!”.



























