Românii ar putea merge în Turcia fără pașaport, doar cu buletinul. Este propunerea cu care a mers la Ankara premierul Marcel Ciolacu. Astăzi, șeful Guvernului își continuă vizita în Turcia și se întâlnește cu președintele Recep Erdogan.
Marcel Ciolacu a fost primit, luni, pe Aeroportul Internaţional Esenboga, de reprezentanţi ai autorităţilor din Ankara. El face o vizită oficială în Turcia, la invitaţia preşedintelui Recep Tayyip Erdoğan, însoţit de o delegaţie de miniştri. Pe Aeroportul Internaţional Esenboga, Marcel Ciolacu a fost primit de ministrul Agriculturii şi Pădurilor, Ibrahim Yumakli, viceguvernatorul Provinciei Ankara, Bekir Yilmaz, şi viceprimarul municipalităţii Ankarei, Faruk Koyluoglu.
M.G.



























