Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, susține că singura soluție pentru ieșirea din criza politică este organizarea de alegeri anticipate.
Acesta a afirmat, într-un mesaj postat pe pagina sa de Facebook, citat de Digi24, că „AUR este primul partid în sondaje și are dreptul să își facă propria politică, nu are de ce să fie la remorca vreunui alt partid”.
Postarea lui Peiu întărește declarațiile liderului AUR, George Simion, precum și postarea acestuia, prin care somează președintele României să accepte un Guvern AUR sau… anticipate!


























