Simona Halep, eliminată de la Gippsland Trophy după ce a avut probleme la spate

0
231
Simona Halep - Foto: Eurosport

Simona Halep a pierdut în două seturi (2-6, 1-6) în fața rusoaicei Ekaterina Alexandrova, însă campioana de la Wimbledon a fost departe de a fi la 100% din capacitate din cauza unor probleme la spate.

2-6, 1-6. Ekaterina Alexandrova obține victoria și se califică în semifinale la Gippsland Trophy la capătul unui meci care a durat o oră de joc. Simona Halep a acuzat probleme în zona lombară. Campioana noastră va evolua săptămâna viitoare la Australian Open

• 2-6, 1-5. Simona greșește din nou, iar Alexandrova va servi pentru calificarea în semifinale.
  • 2-6, 1-4. Alexandrova nu greșește și se apropie tot mai mult de calificarea în semifinale.
  • 2-6, 1-3. Simona își face cu emoții serviciul și e pe tabelă în setul secund.
  • 2-6, 0-3. Nimic nu pare că-i merge azi Simonei. Alexandrova lovește perfect de oriunde s-ar afla pe teren.
  • 2-6, 0-2. Simona își pierde din nou serviciul și pare că problemele de la spate nu o lasă pe jucătoarea noastră să joace cum își dorește.
  • 2-6, 0-1. Disconfortul Simonei Halep e vizibil, iar Alexandrova începe foarte bine și acest set al doilea.
  • 2-6. Alexandrova își adjudecă primul set după 33 de minute de joc, însă Simona acuză probleme la spate.
  • 2-5. Alexandrova nu dă semne de slăbiciune, iar Simona va trebui să servească pentru a rămâne în set.
  • 2-4. Simona Halep își pierde serviciul, iar Alexandrova se distanțează la 2 game-uri, grație unui mic cadou din partea fileului.
  • 2-3. Alexandrova conduce pentru prima dată în meci.
  • 2-2. Alexandrova restabilește egalitatea după ce obține rebreak-ul. Simona, ceva mai lentă la serviciu.
  • 2-1. Ekaterina Alexandrova își face serviciul în cel de-al treilea game al partidei.
  • 2-0. Simona Halep își face cu ușurință game-ul de serviciu și se desprinde la 2-0.
  • 1-0. Simona Halep face break-ul în game-ul de debut!