• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
19 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Ultima Ora

Situația cazurilor noi de COVID-19 în fiecare județ. La Constanța nu există niciun caz

30 iunie, 2021
in Ultima Ora
0
3
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Până astăzi, 30 iunie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.080.792 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 1.045.351 de pacienți au fost declarați vindecați. 

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 52 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2127200,03
2.Arad2367410,04
3.Argeș2745630,05
4.Bacău2608520,04
5.Bihor2928500,03
6.Bistrița-Năsăud11876-2**0,02
7.Botoșani1418800,04
8.Brașov4368430,01
9.Brăila1329510,02
10.Buzău1258200
11.Caraș-Severin1148510,04
12.Călărași1006000,03
13.Cluj5758470,06
14.Constanța4295700,03
15.Covasna855600,03
16.Dâmbovița2250410,03
17.Dolj2668600,09
18.Galați2766270,03
19.Giurgiu1102720,03
20.Gorj921300,02
21.Harghita828600,02
22.Hunedoara2286700,01
23.Ialomița1079210,03
24.Iași4241730,02
25.Ilfov4512710,09
26.Maramureș2040900,05
27.Mehedinți833900,02
28.Mureș2397900,04
29.Neamț1898580,04
30.Olt1462100,05
31.Prahova35428110,11
32.Satu Mare1300230,05
33.Sălaj1094820,02
34.Sibiu2651100,04
35.Suceava2422400,03
36.Teleorman1371500,02
37.Timiș5434840,04
38.Tulcea843800,01
39.Vaslui1598700,02
40.Vâlcea1644000,03
41.Vrancea1069300,02
42.Mun. București18368720,04
43.Cazuri noi nealocate pe județe

418*
-9
TOTAL1.080.79252

*Referitor la „cazurile noi nealocate pe județe”, facem precizarea că numărul acestora este determinat de modificările aduse platformei electronice prin care sunt raportate și centralizate rezultatele testelor pentru noul coronavirus. Astfel, conform noii metodologii, centrele de testare introduc în mod direct rezultatele testelor realizate, urmând ca de la nivelul Direcțiilor de Sănătate Publică să fie realizată ancheta epidemiologică și atribuite cazurile pozitive județului/localității de care aparțin persoanele infectate.

**Numărul total de cazuri aferent județului Bistrița-Năsăud a fost actualizat.

Tags: buletin covidcazuri coronavirus constantacazuri covid constantacazuri noi covid
ShareTweetSend
Previous Post

VIDEO Facebook sprijină acțiunile Poliției Române în privința copiilor răpiți

Next Post

VIDEO Percheziții în cartierul Henri Coandă din Constanța, în urma unui flagrant pe plajă

Alte Stiri

Alexandra Bogatu
Ultima Ora

Alexandra Bogatu a primit acordul pentru ridicarea unui complex turistic la Corbu

12 octombrie, 2026
26
Ultima Ora

Instanța a decis: SC Drumuri Județene SA nu poate obliga comuna Ciobanu la plata unor lucrări publice

12 octombrie, 2026
11
Ultima Ora

Accident rutier la Trocadero: un minor a ajuns la spital

11 octombrie, 2026
190
Ultima Ora

VIDEO. Polițist din echipa de asalt a SAS, atacat cu cuțitul în timpul intervenției, în București

11 octombrie, 2026
118
Ultima Ora

VIDEO. Meniul zilei (recomandare): șnițel gigant, cartofi pai naturali, pâinică făcută pe loc și castraveți murați

11 octombrie, 2026
163
Ultima Ora

A salvat un pisoi abandonat, l-a hrănit, dar animalul s-a dovedit a fi cu totul altceva

11 octombrie, 2026
110
sursă foto hotnews.ro
Ultima Ora

Tragedie în Golful Aden: Cel puțin 109 morți și 116 dispăruți după ce o navă s-a răsturnat

11 octombrie, 2026
69
Ultima Ora

„Important e să nu plece capul”. Reportaj din școala unde învățătorul demontează o iluzie

11 octombrie, 2026
57
Ultima Ora

GALERIE FOTO. Producătorii locali au transformat centrul comunei Lumina într-o sărbătoare a gustului și a culorilor

11 octombrie, 2026
379
Next Post

VIDEO Percheziții în cartierul Henri Coandă din Constanța, în urma unui flagrant pe plajă

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

Alexandra Bogatu

Alexandra Bogatu a primit acordul pentru ridicarea unui complex turistic la Corbu

12 octombrie, 2026

Instanța a decis: SC Drumuri Județene SA nu poate obliga comuna Ciobanu la plata unor lucrări publice

12 octombrie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.