În urma avertizărilor emise de Administrația Națională de Meteorologie – cod portocaliu, la nivelul Societății Drumuri Județene Constanța S.A. au fost dispuse o serie de măsuri pentru gestionarea situațiilor care pot apărea ca urmare a manifestării fenomenelor meteorologice și hidrologice prognozate în perioada următoare.
Au fost verificate mașinile și utilajele pentru intervenție rapidă. Suntem pregătiți pentru a acționa dacă situația o va impune.
A fost activat serviciul de permanență la nivelul Dispeceratului DJCT. În cazul în care întâmpinați probleme pe drumurile județene constănțene sunați la Dispeceratul DJCT: 0241 693 527 sau 0735 008 802.
,,Rugăm participanții la traficul rutier să evite deplasările inutile în zonele vizate de avertizări”, au transmis reprezentanții societății Drumuri Județene Constanța SA.
A.C.




























