Mai multe echipaje de Poliție au intervenit, miercuri, în jurul prânzului, în stația de autobuz de pe bulevardul I.C. Brătianu, zona ”Supernova”, unde a avut loc o tâlhărie.
Potrivit informațiilor noastre, s-a întâmplat în jurul orei 11: 50, când polițiștii de la Secția 3 Poliție au fost solicitați prin 112 să intervină ca urmare a comiterii unei infracțiuni.
Mai exact, unei femei în vârstă de 76 de ani i-a fost smulsă geanta din mână de persoane necunoscute, care au dispărut printre blocuri.
Polițiștii de la Investigații Criminale fac cercetări pentru identificarea autorilor și tragerea lor la răspundere.
D.A.



























