Trei accidente rutiere s-au produs, sâmbătă după-amiază, în județul Constanța, iar trei persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Potrivit ISU Dobrogea, n jurul orei 15:50, un biciclist a fost acroșat de un autoturism, pe strada Țepeș Vodă din municipiul Mangalia. Jumătate de oră mai târziu, în jurul orei 16:20, un alt accident similar, dar de data aceasta cu un motociclist, s-a produs pe strada Grădiniței din Corbu. Apoi, în jurul orei 16 :35, două mașini au intrat în coliziune pe strada Mihai Eminescu din Valu lui Traian. Și în acest caz o persoană a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Polițiștii fac cercetări cu privire la cauzele producerii acestora.
D.A.



























