Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a fost, vineri, la Washington, în prima vizită oficială la Casa Albă de la preluarea mandatului de către Donald Trump.
Discuțiile au fost marcate de tensiuni fără precedent, după ce Trump l-a acuzat pe liderul de la Kiev că nu este recunoscător și se joacă cu al treilea război mondial. Acordul pentru minereurile Ucrainei a picat, iar conferința de presă programată după ce întrunirea celor doi a fost anulată, relatează Digi24.ro



























