Guvernul a decis, în ședința de miercuri, 2 martie a.c., eliberarea și numirea în funcție a doisprezece prefecți și subprefecți. La Tulcea, noul subprefect este Memet Timur.
În ședința de Guvern au fost eliberați din funcție prefectul Clujului, și subprefecți din Gorj, Galați și Cluj, dar și de la Tulcea. Astfel, a fost aprobată Hotărârea de Guvern privind eliberarea lui Carmen Caloianu din funcţia de subprefect al județului Tulcea.
Liberala a fost înlocuită cu un reprezentant al minorităților, respectiv cea turcă. Astfel, Guvernul l-a numit în funcție pe Memet Timur, pensionar, fost ofiţer MAI.
În județul Tulcea, cel de-al doilea subprefect este Nicolae Topoleanu (PNL), iar prefect, Alexandru Dan Munteanu (PSD).
V.I.



























