Polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 2 Poliție, joi, 12 iunie, în jurul orei 11.40, au fost sesizați, prin apel 112, de către un bărbat, cu privire la faptul că, în timp ce s-ar fi aflat în parcarea exterioară a unui complex comercial, fiind vorba de Vivo, ar fi fost agresat fizic de persoane necunoscute.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că, în urma unui conflict spontan, bărbatul în cauză, de 35 de ani, ar fi fost agresat fizic de către 2 bărbați necunoscuți, care ulterior ar fi părăsit locul faptei.
Persoana vătămată a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire sau alte violențe. Cercetările continuă, în vederea stabilirii împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, identificării persoanelor în cauză și luării măsurilor legale care se impun.
L.B.



























