Militarii ISU Dobrogea au fost solicitați să intervină vineri, 11 iulie a.c., în jurul orei 19.30, pe plaja Roxy din stațiunea Eforie Nord.
Conform primelor informații, o persoană s-a înecat în mare. La fața locului a intervenit elicopterul SMURD Eforie.
Este vorba de un bărbat, în vârstă de 40 de ani, scos la mal de către salvamari. Acesta este inconștient. Sunt executate manavrele de resuscitare.
L.M.



























