O nouă atracție, o nouă vedetă s-a năsut la Delfinariul Constanța, urmând a fi prezentată publicului. Un pui de leu de mare s-a născut recent.
Vorbim despre cel de-al doilea leu de mare născut în captivitate în România, primul caz fiind un alt pui născut în 2019. Pentru moment, ”mezinul familiei” se află sub supravegherea strictă a mamei, care îi urmărește fiecare mișcare.
Reprezentanții Complexului muzeal de Ştiinţe ale Naturii Constanța au făcut anunțul pe Facebook, printr-un filmuleț în care se pot vedea mama și puiul.
Așteptăm momentul în care acesta va încânta publicul.
D.A.



























