Un poliţist aflat în timpul serviciului a produs un accident rutier soldat cu internarea unui motociclist. Accidentul a avut loc pe fondul neatenţiei.
Mai precis, în cursul zilei de marţi, 21 iulie, în jurul orei 15.50, un polițist din cadrul Postului de Poliție Cuza Vodă a condus autospeciala din dotare pe strada Medgidiei din satul Cuza Vodă, direcția DN22C – Frasinului, iar în timpul efectuării unui viraj la stânga, pe fondul neasigurării la schimbarea direcției de mers, a pătruns pe sensul opus și a intrat în coliziune cu o motocicletă condusă de un bărbat.
În urma accidentului rutier, a rezultat vătămarea corporală a motociclistului de 53 de ani, acesta fiind transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia.



























