• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
16 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Ultima Ora

Un singur caz de COVID-19, în județul Constanța, în ultimele 24 de ore

7 iunie, 2021
in Ultima Ora
0
8
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Până astăzi, 7 iunie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.078.952 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 1.043.171 de pacienți au fost declarați vindecați. 

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 89 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2122340,29
2.Arad2362820,12
3.Argeș2736600,24
4.Bacău2603910,09
5.Bihor2923830,23
6.Bistrița-Năsăud1186210,09
7.Botoșani1414600,1
8.Brașov4365260,23
9.Brăila1327530,18
10.Buzău1256900,11
11.Caraș-Severin1145120,27
12.Călărași1004420,09
13.Cluj5748590,23
14.Constanța4290810,17
15.Covasna853400,16
16.Dâmbovița2247210,11
17.Dolj2660420,11
18.Galați2760820,21
19.Giurgiu1101010,13
20.Gorj920400,04
21.Harghita826300,12
22.Hunedoara2286200,12
23.Ialomița1076400,14
24.Iași4236620,13
25.Ilfov4505960,22
26.Maramureș2036420,09
27.Mehedinți833120,14
28.Mureș2392500,14
29.Neamț1892610,2
30.Olt1458700,13
31.Prahova3525650,29
32.Satu Mare1297410,08
33.Sălaj1093100,13
34.Sibiu2647710,27
35.Suceava24181-1**0,08
36.Teleorman1368780,11
37.Timiș5428420,17
38.Tulcea843000,15
39.Vaslui1596600,11
40.Vâlcea1641120,18
41.Vrancea1067800,1
42.Mun. București183461150,19
43.Cazuri noi nealocate pe județe

451*
3
TOTAL1.078.95289

*Referitor la „cazurile noi nealocate pe județe”, facem precizarea că numărul acestora este determinat de modificările aduse platformei electronice prin care sunt raportate și centralizate rezultatele testelor pentru noul coronavirus. Astfel, conform noii metodologii, centrele de testare introduc în mod direct rezultatele testelor realizate, urmând ca de la nivelul Direcțiilor de Sănătate Publică să fie realizată ancheta epidemiologică și atribuite cazurile pozitive județului/localității de care aparțin persoanele infectate.

** Numărul total de cazuri aferent județului Suceava a fost actualizat.

Tags: buletin covidcazuri covid constantacazuri noi covidCOVID - 19Știri constanta focus presastiri despre covid
ShareTweetSend
Previous Post

FOTO VIDEO Fotbaliștii Helmut Duckadam și Mihail Majearu, prezenți la lansarea expoziției „Tricouri de legendă“

Next Post

Două terase din Vama Veche, amendate de polițiști pentru nerespectarea programului

Alte Stiri

Casa de Cultură Întorsura Buzăului. Sursa foto: Primarul Raul Urdă
Ultima Ora

Eveniment de referință pentru cultura română, la Întorsura Buzăului: elitele academice și culturale, reunite de Ziua Cercetătorului și Proiectantului

28 octombrie, 2026
6
sursa foto: capital.ro
Ultima Ora

MAE: Grevă națională în Italia pe 30 octombrie! Transporturile aeriene, feroviare și publice, afectate

28 octombrie, 2026
10
Ultima Ora

Călin Georgescu, arest preventiv prelungit cu încă 30 de zile. Decizia este definitivă

28 octombrie, 2026
119
Ultima Ora

Ordinea de zi a Consiliului Local Municipal, suplimentată cu 6 proiecte

28 octombrie, 2026
94
Ultima Ora

Mesajele transmise de președintele Nicuşor Dan şi de premierul Luca Niculescu, după tragedia feroviară din Spania

28 octombrie, 2026
37
Ultima Ora

Adela Popescu și Tudor Giurgiu vin la Constanța cu „3 zile în septembrie”, la Festivalul Internațional de Film de Comedie

28 octombrie, 2026
44
Ultima Ora

Alexandru Toader a contestat arestul preventiv

28 octombrie, 2026
39
Daniel Georgescu
Ultima Ora

Președintele PSD Constanța, Daniel Georgescu i-a răspuns lui Florin Mitroi, după declarațiile acestuia din ședința de CJ

28 octombrie, 2026
240
Ultima Ora

Accident rutier în localitatea Peștera: un biciclist a murit

28 octombrie, 2026
148
Next Post
Foto: Arhivă

Două terase din Vama Veche, amendate de polițiști pentru nerespectarea programului

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

Screenshot

Anunț licitație publică teren extravilan

28 octombrie, 2026
Casa de Cultură Întorsura Buzăului. Sursa foto: Primarul Raul Urdă

Eveniment de referință pentru cultura română, la Întorsura Buzăului: elitele academice și culturale, reunite de Ziua Cercetătorului și Proiectantului

28 octombrie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.