Un tânăr în vârstă de 18 ani, fără permis de conducere, a fost prins la volan de polițiști, pe o stradă din comuna Corbu. Acesta a fost testat cu aparatul drugtest, rezultatul fiind pozitiv la canabis.
Oficial IPJ Constanța:
„La data de 28 mai a.c., în jurul orei 00.15, polițiști din cadrul Poliției orașului Năvodari – Secția 5 Poliție Rurală Cogealac au identificat un bărbat, de 18 ani, care a condus un autoturism, pe strada George Topîrceanu din comuna Corbu, fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Bărbatul a fost testat cu aparatul drugtest, rezultatul fiind pozitiv la canabis. Ulterior, a fost condus la spital, în vederea prelevării de mostre biologice, pentru stabilirea prezenței substanțelor psihoactive în sânge”.
P.I.



























