În continuare, o parte din agenții economici constănțeni ignoră cu bună știință prevederile legale în privința gestionării deșeurilor. În două zile, polițiștii locali au aplicat 4 sancțiuni în valoare totală de 80.000 de lei unor operatori economici din stațiunea Mamaia care au aruncat deșeurile pe domeniul public sau în containerele stradale și nu în recipienții speciali pe care trebuie să îi dețină.
Polițiștii locali constănțeni desfășoară constant acțiuni ce au ca scop descurajarea activităților de depozitare ilegală a gunoiului pe domeniul public și aplică sancțiuni ori de câte ori situația o impune.
Aceste fenomene antisociale care ne afectează pe toți pot fi semnalate cu încredere la numărul de telefon: 0241.484.205-Dispecerat sau la adresele de mail primarie@primaria-constanta.ro, politia.locala@primaria-constanta.ro sau secretariat.dgsp@primaria-constanta.ro.

Deșeuri – Foto: Primăria Constanța 
Deșeuri – Foto: Primăria Constanța 
Deșeuri – Foto: Primăria Constanța
M.G.




























