Au confundat marea neagră cu un bazin de înot și au fost la un pas de a se îneca. Este experiența a doi turiști aflați în Eforie Nord care au sărit dintr-o barcă de agrement pentru a înota spre mal.
Când au vrut să își arate vitejia, nu au luat în calcul valurile mării și curenții și au fost la un pas de a plăti cu viața experiența. Au sărit din barca de agrement cu care se plimbau și au pornit înot spre mal. Numai că au obosit, au început să înghită apă și erau la un pas de a se îneca dacă nu erau scoși la timp de către salvamari, pe uscat.
Au fost preluați de o șenilată a SMURD și li s-a acordat primul ajutor medical, unul dintre ei vomitând apa de mare înghițită. În cele din urmă au refuzat transportul la spital.
C.S.


























