Trei tineri au fost reținuți în urma scandalului din Ostrov și propuși spre arestare. Este vorba despre Andrei Daniel F., George Sebastian S. și Năstase Georgian T. Aceștia sunt acuzați că, în noaptea de 20 septembrie, au tăbărât pe un tânăr de 24 de ani, pe care l-au bătut crunt. Totul a avut loc în fața clubului Eden din Ostrov.
„În urma cercetărilor într-un dosar penal care vizează săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Medgidia, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, au reținut trei bărbați, bănuiți de comiterea faptelor.
Din cercetări a reieșit faptul că, în noaptea de 20/21 septembrie a.c., în timp ce se aflau în fața unui local din comuna Ostrov, cei trei bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 28 de ani, ar fi agresat fizic un bărbat de 24 de ani, provocând indignarea cetățenilor.
Persoana vătămată a fost transportată la spital, pentru îngrijiri medicale.
În urma administrării probatoriului în cauză, cei trei au fost reținuți, la data de 23 septembrie a.c., pentru 24 de ore, fiind introduși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.
Bărbații urmează a fi prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, cu propunere de sesizare a instanței de judecată în vederea arestării preventive“, potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean Constanța.
Amintim că am fost sesizați de către oamenii din Ostrov cu privire la speța de față, aceștia precizând că nu se mai simt în siguranță.
Liliana BELCIUG


























