Un individ a făcut circ după ce a provocat un accident rutier, pe Bulevardul Tomis. A fost încătușat de polițiști și dus la sediu, unde i-a fost întocmit dosar de cercetare penală. Motivul imobilizării sale nu a fost accidentul, ci faptul că a refuzat să fie testat cu etilotestul, dar și prelevarea probelor biologice.
S-a întâmplat marți, în jurul orei 12.45, când polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Biroul Rutier – s-au sesizat din oficiu după ce un individ a intrat cu mașina în separatorul ce desparte banda auto de cea destinată bicicliștilor de pe Bulevardul Tomis.
În urma verificărilor efectuate, oamenii legii au constatat ca bărbatul circula pe drumurile publice cu permisul suspendat pentru perioada în curs. În momentul în care au vrut să-l testeze împotriva alcoolului, bărbatul a refuzat testarea cu etilotestul, precum și recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge. Mai mult decât atât, individul a făcut scandal, astfel încât polițiștii au fost nevoiți să-l imobilizeze cu mâinile la spate, cu cătușe.
Individul a fost urcat în mașina poliției și dus la sediu, unde i-a fost întocmit dosar penal pentru refuzul prelevării probelor biologice. După ce a dat cu „subsemnatul“, individul tot nu a scăpat și a fost dus la Spitalul Județean Constanța, pentru a se verifica daca a consumat sau nu alcool, înainte de a se urca la volan.
Daniel ALBU



























si el ce vede la altii!