Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit sâmbătă, după-amiază, 26 iulie a.c., în jurul orei 16.50, la intrarea în Municipiul Constanța dinspre Agigea.
Flăcările au cuprins o zonă cu vegetație uscată, existând riscul extinderii focului din cauza vântului și a temperaturilor ridicate.
La fața locului acționează două autospeciale de stingere cu apă și spumă (ASAS) din cadrul ISU Dobrogea, sprijinite de echipaje ale companiei Oil Terminal, care au intervenit cu autospecialele proprii pentru a limita propagarea incendiului.
L.M.



























